• Dětmarovice jedou do Markvartovic (ne, 16:00)

V nedělním utkání 22. kola krajského přeboru se Dětmarovice představí na půdě Markvartovic. Hostující fotbalisté budou hájit vedoucí postavení v tabulce, před svými nejbližšími pronásledovateli z Pusté Polomi a Orlové mají tříbodový tříbodový náskok. Výkop utkání byl stanoven na 16:00, řídit jej bude hlavní rozhodčí Tomáš Mankovecký.

Na podzim se Dětmarovice mohly na vlastní kůži přesvědčit, že Markvartovice nedají svoji kůži lacino. Podzimní vzájemné měření sil skončilo dělbou bodů 2:2. Remízu zachraňoval bývalý dětmarovický útočník Aleš Besty, který srovnal účty osm minut před koncem zápasu.

Markvartovice jsou po dvaceti odehraných kolech na desátém místě tabulky. V minulém kole prohrály na hřišti Pusté Polomi 2:4. Koneckonců na jaře se markvartovickému Ajaxu vůbec nedaří, ze čtyř mistrovských zápasů totiž nezískal jediný bod.

Dětmarovice naopak zažívají úspěšný vstup do jarní části sezóny. Vítězné zápasy s Bohumínem, Hájem ve Slezsku a Orlovou Dětmarovice vyšvihly do pozice lídra soutěže. Jadrného tým poprvé ztratil body až v minulém kole, kdy doma nenašel recept na urputnou obranu Vítkova a pouze remizoval 0:0.

Trenéra Jadrného trápí marodka v týmu. Zdravotní lapálie nepustí do hry Zdeňka Holého, Jakuba Káňu a Tomáše Hrtánka. Otazník visí nad startem záložníka Uhera, který má problém s kolenem.

• Dětmarovice na úpornou defenzívu Vítkova nevyzrály

Vedoucí tým krajského přeboru Dětmarovice na jaře poprvé nevyhrály. Svěřenci trenéra Josefa Jadrného v sobotním mistrovském klání pouze remizovaly s Vítkovem 0:0. Hosté vsadili na úpornou defenzívu, a byť měly Dětmarovice místy až drtivou převahu, gólově se neprosadili.

„Ze strany Vítkova to byl ‚Prešovský beton‘ se vším všudy. Před pokutovým územím soupeře jsme strávili snad 80 minut, ale nebyli jsme schopni dát gól. Z mého pohledu nám chyběl lepší výběr místa v zakončení, do šestnáctky Vítkova létal jeden centr za druhým, měli jsme čtrnáct rohů, ale buď jsme stříleli nepřesně, nebo soupeře ve třech tutovkách podržel gólman,“ kroutil hlavou trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Aby špatných zpráv nebylo málo, zápas kvůli zranění nedohráli Hrtánek s Uherem. „Hrtánka píchlo ve stehenním svalu, bude mít tři až čtyři týdny klid. Uher měl pro změnu problémy s kolenem, ale doufám, že se dá do kupy. To už by bylo dost citelné,“ upíná trenér Jadrný zrak alespoň k jedné pozitivní prognóze.

SK Dětmarovice – Vítkov 0:0

Žluté karty: Hrdlička – Černín. Rozhodčí: Ganaj – Futerko, Vranay. Diváci: 200

SK Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Skotnica – Beilner, Hrtánek (56. Ristovský), Zahatlan Maleňák, Uher (78. Piecha) – Lukan.

• Dětmarovice – Vítkov (So; 15:30)

Dětmarovice se v sobotu opět představí před domácím publikem. Lídr krajského přeboru hostí ve 21. kole nevyzpytatelného soupeře z Vítkova. Mužstvo věří, že věrné domácí fanoušky potěší nejen dalším vítězstvím, ale především dobrým fotbalem.

Fotbalisté Dětmarovic vedou tabulku krajského přeboru o tři body před Orlovou, kterou v minulém kole porazili 2:0. Vítězství z venku chce Jadrného tým potvrdit v útulném domácím prostředí, kde přivítá Vítkov. „Chci, abychom hráli pro domácí diváky. Pro nás je jistým závazkem, že máme nejlepší návštěvy v krajském přeboru, nechceme totiž diváky zklamat, naopak je potěšit vítězstvím. Věřím, že body z Orlové doma potvrdíme,“ pravil trenér Josef Jadrný.

Hosté z Vítkova určitě nepřijedou s poraženeckou náladou, vždyť v minulém kole dokonale zaskočili aspiranta na postup Pustou Polom, kterou porazili 3:1. Obměněný tým na jaře získal už šest bodů a míří za záchranou. „Když jsme ve Vítkově na podzim vyhráli 3:0 a mohlo to skončit daleko větším rozdílem, říkal jsem si, co takový mančaft v této soutěži vůbec pohledává. Nikdo však nechce spadnout a ve Vítkově pro to očividně něco udělali, když uhráli šest bodů z devíti možných. V jarní tabulce je Vítkov mezi nejlepšími, navíc porazil Pustou Polom, která se netají ambicemi na postup,“ přidal lodivod Dětmarovic své postřehy k sobotnímu soupeři.

Před blížícím se utkáním Jadrný řešil, koho postaví na levého beka. Zdeněk Holý už delší dobu absentuje s operovanou kýlou. Výborně jej zastoupil Jakub Káňa, ne však na dlouho, mladý bek si v zápase s Orlovou natrhl ramenní vazy. „S Kubou jsem byl spokojen, ale bohužel má čtyři týdny rameno v ortéze. Je to zásah do sestavy,“ povzdechl si Jadrný.

• Dětmarovice uspěly ve šlágru kola a jsou v čele!

Dětmarovice pokračují ve vítězném tažení. Svěřenci trenéra Josefa Jadrného ve šlágru 19. kola krajského přeboru porazily Orlovou 2:0. Za hosty se střelecky prosadili Bielner a Lukan, oba góly padly ve druhém poločase. Po úspěšném souboji o první místo vedou Dětmarovice tabulku krajského přeboru o tři body a lepší vzájemný zápas.

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Ani jedna strana si nevytvořila gólovou příležitost. „Do Orlové jsme jeli neprohrát, od toho se odvíjela naše sestavě i styl hry. Soupeře jsme sice nepustili do žádné šance, ale i my jsme byli na můj vkus až příliš pasivní,“ zhodnotil trenér Jadrný první poločas, který téměř pět stovek zvídavých diváků nemohl zvednout ze sedadel.

Ve druhém poločase Dětmarovice přidaly na obrátkách. „V kabině jsem musel trochu zvýšit hlas, protože i když kluci všechny úkoly svědomitě plnili, nechtěl jsem, abychom byli tak pasivní. Ve druhé půli se naštěstí naše hra směrem dopředu zlepšila,“ pravil kouč Dětmarovic.

Zlepšenou ofenzivní hru vyjádřily Dětmarovice i dvěma klíčovými brankami, které padly jako přes kopírák. Oba střelci, Beilner i Lukan, se prosadili obstřelením na zadní tyč. Dětmarovice se po vítězství 2:0 osamostatnily na čele krajského přeboru.

„Závěrem bych rád poděkoval fanouškům, kteří nás do Orlové přijeli podpořit. Chtěl bych je tímto pozvat na příští domácí utkání, ve kterém hostíme Vítkov,“ uzavřel své hodnocení pozvánkou na sobotní domácí zápas trenér Jadrný.

Slavia Orlová - SK Dětmarovice 0:2 (0:0)

Branky: 65. Beilner, 78. Lukan. Žluté karty: 0:3. Rozhodčí: Tabášek – Kotala, Dudek. Diváci: 465

Slavia Orlová: Pacanovský – Lisický, Věčorek, Mleziva – Papuga (71. Dzida), Cigánek, Klimas, Vybíral, Kroček (83. Suchánek) – Urban (88. Bielan), Grygar (64. Velký). Trenér: Jarmil Kopel

Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Káňa (54. Ristovský) – Beilner, Hrtánek (90. Popek), Zahatlan, Uher (76. Piecha) – Lukan (85. J. Ligocký), Skotnica. Trenér: Josef Jadrný

• Dětmarovice pokořily Háj ve Slezsku 3:1!

Druhé jarní utkání, druhé jarní vítězství! Dětmarovice v sobotním utkání 19. kola krajského přeboru porazily Háj ve Slezsku 3:1. O branky Dětmarovic se podělili Hrdlička, Beilner a Piecha. Za hosty snížil v poslední minutě Trupl.

Dětmarovice měly od úvodního hvizdu více ze hry, jejich převaha vyústila v úvodní branku, která padla v 17. minutě. Svěřenci trenéra Jadrného rozehráli standardní situaci centrem na přední tyč, kam si naběhl kapitán Hrdlička, který přesnou hlavičkou rozradostnil slušně zaplněný dětmarovický stadion.

Domácí pokračovali v náporu, ale druhé uklidňující branky se ne a ne dočkat. Beilner po úniku Uhera střílel vedle a Lukan pro změnu nevyzrál na hostujícího gólmana Hladkého. Dětmarovická marnotratnost v koncovce vyvrcholila ve 38. minutě, kdy autor první branky Hrdlička nedal penaltu.

Ve druhém poločase jakoby na dětmarovický mančaft dolehla jarní únava. Svůj den neměli středoví hráči, čímž trpěla celá hra domácích. I proto se hrálo stylem "nahoru – dolů, což oběma týmům bralo síly. Dlouhé minuty k vidění nebyly žádné gólové šance.

Důležitý moment zápasu přišel v 72. minutě. Nebýt perfektního zákroku brankáře Kotrly, mohly Dětmarovice přijít o hubený jednobrankový náskok. V závěrečných minutách hosté otevřeli zadní dvířka, což byla voda na mlýn smrtícím dětmarovickým protiútokům.

V 80. minutě Šrámek přihrávkou mezi stopery vybídl k zakončení Beilnera a ten v nájezdu přehodil hostujícího gólmana. Na rozdíl tří branek zvýšil o šest minut později sedmnáctiletý dorostenec Piecha, který poslal do sítě centr z levé strany.

Konečnou podobu výsledku dal v 90. minutě Trupl, jehož centr z rohového kopu si domácí hráči srazili do vlastní sítě. Dětmarovice porazily Háj ve Slezsku 3:1 a vyšvihly se do čela krajského přeboru.

„Chtěli jsme potvrdit tříbodový zisk z Bohumína, což se povedlo, v tomto ohledu je vše v pořádku. V samotném utkání mi chyběla větší invence od středových hráčů, tím pádem to odnášeli naši krajní hráči, kteří byli nedostatečně zásobováni. Naše vítězství je zasloužené, ale umíme a chceme hrát lépe,“ prohlásil po zápase hlavní trenér SK Dětmarovice Josef Jadrný.

SK Dětmarovice – Háj ve Slezsku 3:1 (1:0)

Branky: 17. Hrdlička, 80. Beilner, 86. Piecha – 90. Trupl. Žluté karty: 52. Káňa, 81. Beilner – 23. Eršil, 81. Trupl. Rozhodčí: Kontoršikov – Švec, Sivera. Diváci: 180

SK Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Káňa – Beilner (90. Ligocký L.), Hrtánek, Maleňák (58. Ligocký J.), Skotnica (46. Ristovský), Uher (88. Popek) – Lukan (74. Piecha).

• V sobotu na Dětmarovice, hostíme Háj ve Slezsku!

Fotbalisté Dětmarovic hostí v domácí jarní premiéře nepříjemného soupeře z Háje ve Slezsku. Utkání 19. kola Moravskoslezského krajského přeboru je na programu v sobotu 26. března od 15 hodin. Přijďte nás podpořit!

Vstup do jarní části sezóny už mají Dětmarovice zdárně za sebou, na půdě silného Bohumína totiž zvítězily 1:0 gólem mladíka Uhera. „V týdnu před našim domácím utkání proti Háji ve Slezsku byla nálada v kabině výborná. Bohumín má dobře poskládané mužstvo, přes zimu posílil, takže tříbodového zisku z jeho hřiště si velmi ceníme. Úspěšný start je důležitý,“ mnul si ruce hlavní trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Zkušený kouč chce domácí publikum bavit útočným fotbalem. „Na naše domácí zápasy chodí krásné návštěvy, v krajském přeboru možná ty nejvyšší. A protože se fotbal hraje především pro diváky, chceme neustále útočit, a co nejméně se zdržovat na vlastní polovině. Právě na tom máme postavený náš systém hry,“ pravil trenér Jadrný, který bude postrádat pouze marodícího Zdeňka Holého.

Co očekávat od našeho nadcházejícího protivníka? „Podzimní souboj jsme vyhráli, ale Háj nám to doma hodně znepříjemnil. Soupeř má v kádru plno šikovných hráčů z Ostravy, je nebezpečný ze standardek. Ale my se na to připravujeme, stejně jako jsme se připravovali na Bohumín, takže věřím, že zápas úspěšně zvládneme,“ zakončil Jadrný.

• SK Dětmarovice a skupina ČEZ Vás zve na Fotbalový den 2015

Přijďte v sobotu podpořit fotbalové naděje v turnaji přípravek a muže v atraktivním derby. SK Dětmarovice ve spolupráci se skupinou ČEZ pořádá Fotbalový den 2015.

• Přátelské utkání starých gard v pátek 21.8.2015

Přijďte v pátek 21.8.2015 oslavit 80 let klubu SK Dětmarovice, v 16:00 proběhne přátelské utkání starých gard SK Dětmarovice. Občerstvení zajištěno,