Dětmarovice jedou do Markvartovic (ne, 16:00)

V nedělním utkání 22. kola krajského přeboru se Dětmarovice představí na půdě Markvartovic. Hostující fotbalisté budou hájit vedoucí postavení v tabulce, před svými nejbližšími pronásledovateli z Pusté Polomi a Orlové mají tříbodový tříbodový náskok. Výkop utkání byl stanoven na 16:00, řídit jej bude hlavní rozhodčí Tomáš Mankovecký.

 

Na podzim se Dětmarovice mohly na vlastní kůži přesvědčit, že Markvartovice nedají svoji kůži lacino. Podzimní vzájemné měření sil skončilo dělbou bodů 2:2. Remízu zachraňoval bývalý dětmarovický útočník Aleš Besty, který srovnal účty osm minut před koncem zápasu.

 

Markvartovice jsou po dvaceti odehraných kolech na desátém místě tabulky. V minulém kole prohrály na hřišti Pusté Polomi 2:4. Koneckonců na jaře se markvartovickému Ajaxu vůbec nedaří, ze čtyř mistrovských zápasů totiž nezískal jediný bod.

 

Dětmarovice naopak zažívají úspěšný vstup do jarní části sezóny. Vítězné zápasy s Bohumínem, Hájem ve Slezsku a Orlovou Dětmarovice vyšvihly do pozice lídra soutěže. Jadrného tým poprvé ztratil body až v minulém kole, kdy doma nenašel recept na urputnou obranu Vítkova a pouze remizoval 0:0.

 

Trenéra Jadrného trápí marodka v týmu. Zdravotní lapálie nepustí do hry Zdeňka Holého, Jakuba Káňu a Tomáše Hrtánka. Otazník visí nad startem záložníka Uhera, který má problém s kolenem.