Dětmarovice pokořily Háj ve Slezsku 3:1!

Druhé jarní utkání, druhé jarní vítězství! Dětmarovice v sobotním utkání 19. kola krajského přeboru porazily Háj ve Slezsku 3:1. O branky Dětmarovic se podělili Hrdlička, Beilner a Piecha. Za hosty snížil v poslední minutě Trupl.

Dětmarovice měly od úvodního hvizdu více ze hry, jejich převaha vyústila v úvodní branku, která padla v 17. minutě. Svěřenci trenéra Jadrného rozehráli standardní situaci centrem na přední tyč, kam si naběhl kapitán Hrdlička, který přesnou hlavičkou rozradostnil slušně zaplněný dětmarovický stadion.

Domácí pokračovali v náporu, ale druhé uklidňující branky se ne a ne dočkat. Beilner po úniku Uhera střílel vedle a Lukan pro změnu nevyzrál na hostujícího gólmana Hladkého. Dětmarovická marnotratnost v koncovce vyvrcholila ve 38. minutě, kdy autor první branky Hrdlička nedal penaltu.

Ve druhém poločase jakoby na dětmarovický mančaft dolehla jarní únava. Svůj den neměli středoví hráči, čímž trpěla celá hra domácích. I proto se hrálo stylem "nahoru – dolů, což oběma týmům bralo síly. Dlouhé minuty k vidění nebyly žádné gólové šance.

Důležitý moment zápasu přišel v 72. minutě. Nebýt perfektního zákroku brankáře Kotrly, mohly Dětmarovice přijít o hubený jednobrankový náskok. V závěrečných minutách hosté otevřeli zadní dvířka, což byla voda na mlýn smrtícím dětmarovickým protiútokům.

V 80. minutě Šrámek přihrávkou mezi stopery vybídl k zakončení Beilnera a ten v nájezdu přehodil hostujícího gólmana. Na rozdíl tří branek zvýšil o šest minut později sedmnáctiletý dorostenec Piecha, který poslal do sítě centr z levé strany.

Konečnou podobu výsledku dal v 90. minutě Trupl, jehož centr z rohového kopu si domácí hráči srazili do vlastní sítě. Dětmarovice porazily Háj ve Slezsku 3:1 a vyšvihly se do čela krajského přeboru.

„Chtěli jsme potvrdit tříbodový zisk z Bohumína, což se povedlo, v tomto ohledu je vše v pořádku. V samotném utkání mi chyběla větší invence od středových hráčů, tím pádem to odnášeli naši krajní hráči, kteří byli nedostatečně zásobováni. Naše vítězství je zasloužené, ale umíme a chceme hrát lépe,“ prohlásil po zápase hlavní trenér SK Dětmarovice Josef Jadrný.

SK Dětmarovice – Háj ve Slezsku 3:1 (1:0)

Branky: 17. Hrdlička, 80. Beilner, 86. Piecha – 90. Trupl. Žluté karty: 52. Káňa, 81. Beilner – 23. Eršil, 81. Trupl. Rozhodčí: Kontoršikov – Švec, Sivera. Diváci: 180

SK Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Káňa – Beilner (90. Ligocký L.), Hrtánek, Maleňák (58. Ligocký J.), Skotnica (46. Ristovský), Uher (88. Popek) – Lukan (74. Piecha).