Dětmarovice uspěly ve šlágru kola a jsou v čele!

Dětmarovice pokračují ve vítězném tažení. Svěřenci trenéra Josefa Jadrného ve šlágru 19. kola krajského přeboru porazily Orlovou 2:0. Za hosty se střelecky prosadili Bielner a Lukan, oba góly padly ve druhém poločase. Po úspěšném souboji o první místo vedou Dětmarovice tabulku krajského přeboru o tři body a lepší vzájemný zápas.

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Ani jedna strana si nevytvořila gólovou příležitost. „Do Orlové jsme jeli neprohrát, od toho se odvíjela naše sestavě i styl hry. Soupeře jsme sice nepustili do žádné šance, ale i my jsme byli na můj vkus až příliš pasivní,“ zhodnotil trenér Jadrný první poločas, který téměř pět stovek zvídavých diváků nemohl zvednout ze sedadel.

Ve druhém poločase Dětmarovice přidaly na obrátkách. „V kabině jsem musel trochu zvýšit hlas, protože i když kluci všechny úkoly svědomitě plnili, nechtěl jsem, abychom byli tak pasivní. Ve druhé půli se naštěstí naše hra směrem dopředu zlepšila,“ pravil kouč Dětmarovic.

Zlepšenou ofenzivní hru vyjádřily Dětmarovice i dvěma klíčovými brankami, které padly jako přes kopírák. Oba střelci, Beilner i Lukan, se prosadili obstřelením na zadní tyč. Dětmarovice se po vítězství 2:0 osamostatnily na čele krajského přeboru.

„Závěrem bych rád poděkoval fanouškům, kteří nás do Orlové přijeli podpořit. Chtěl bych je tímto pozvat na příští domácí utkání, ve kterém hostíme Vítkov,“ uzavřel své hodnocení pozvánkou na sobotní domácí zápas trenér Jadrný.

Slavia Orlová - SK Dětmarovice 0:2 (0:0)

Branky: 65. Beilner, 78. Lukan. Žluté karty: 0:3. Rozhodčí: Tabášek – Kotala, Dudek. Diváci: 465

Slavia Orlová: Pacanovský – Lisický, Věčorek, Mleziva – Papuga (71. Dzida), Cigánek, Klimas, Vybíral, Kroček (83. Suchánek) – Urban (88. Bielan), Grygar (64. Velký). Trenér: Jarmil Kopel

Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Káňa (54. Ristovský) – Beilner, Hrtánek (90. Popek), Zahatlan, Uher (76. Piecha) – Lukan (85. J. Ligocký), Skotnica. Trenér: Josef Jadrný