Dětmarovice – Vítkov (So; 15:30)


Dětmarovice se v sobotu opět představí před domácím publikem. Lídr krajského přeboru hostí ve 21. kole nevyzpytatelného soupeře z Vítkova. Mužstvo věří, že věrné domácí fanoušky potěší nejen dalším vítězstvím, ale především dobrým fotbalem.

 

Fotbalisté Dětmarovic vedou tabulku krajského přeboru o tři body před Orlovou, kterou v minulém kole porazili 2:0. Vítězství z venku chce Jadrného tým potvrdit v útulném domácím prostředí, kde přivítá Vítkov. „Chci, abychom hráli pro domácí diváky. Pro nás je jistým závazkem, že máme nejlepší návštěvy v krajském přeboru, nechceme totiž diváky zklamat, naopak je potěšit vítězstvím. Věřím, že body z Orlové doma potvrdíme,“ pravil trenér Josef Jadrný.

 

Hosté z Vítkova určitě nepřijedou s poraženeckou náladou, vždyť v minulém kole dokonale zaskočili aspiranta na postup Pustou Polom, kterou porazili 3:1. Obměněný tým na jaře získal už šest bodů a míří za záchranou. „Když jsme ve Vítkově na podzim vyhráli 3:0 a mohlo to skončit daleko větším rozdílem, říkal jsem si, co takový mančaft v této soutěži vůbec pohledává. Nikdo však nechce spadnout a ve Vítkově pro to očividně něco udělali, když uhráli šest bodů z devíti možných. V jarní tabulce je Vítkov mezi nejlepšími, navíc porazil Pustou Polom, která se netají ambicemi na postup,“ přidal lodivod Dětmarovic své postřehy k sobotnímu soupeři.

 

Před blížícím se utkáním Jadrný řešil, koho postaví na levého beka. Zdeněk Holý už delší dobu absentuje s operovanou kýlou. Výborně jej zastoupil Jakub Káňa, ne však na dlouho, mladý bek si v zápase s Orlovou natrhl ramenní vazy. „S Kubou jsem byl spokojen, ale bohužel má čtyři týdny rameno v ortéze. Je to zásah do sestavy,“ povzdechl si Jadrný.

FOTO: denik.cz